Klub sedeće odbojke ''SMEČ'' je pozvan da učestvuje na VIII. Međunarodnom turniru u sedećoj odbojci koji se održava u Banja Luku. Ovo je prvi put da je klub učestvovao na jedno takvom velikom takmičenju.


Turnir je održan 5. i 6. decembar 2009. godine u sportskoj dvorani osnovne škole ‚‚Miloša Crnjanskog‚‚. Na turniru je učestvovalo deset ekipa koje su podeljene u dve grupe.

Grupa A
Grupa B
1. OKI „BANJA LUKA“ Banja Luka, R. Srpska
1. IOK „ZAVIDOVIĆI“ Zavidovići, FBiH
2. „SPARTAKOS“ Atina, Grčka
2. „TRIPTOLEMOS“ Elefsina, Grčka
3. KSO „FENIKS“ Kikinda, Srbija
3. KSO „SMEČ“ Beograd, Srbija
4. SDI „HRABRI“ Zagreb, Hrvatska
4. OKI „LAKTAŠI“ Laktaši, R.Srpska
5. OKI ‚‚KNEŽEVO“ Kneževo, R. Srpska 5. SDI ‚‚PARAS“ Ljubljana, Slovenija

Rezultati po grupama

Grupa A

Utakmice
Rezultati
1.
„SPARTAKOS“ - OKI ‚‚KNEŽEVO“
0 : 2 ( 7:25 , 14:25 )
2.
KSO „FENIKS“ - SDI „HRABRI“
0 : 2 ( 15:25 , 23:25 )
3.
OKI „BANJA LUKA“ - „SPARTAKOS“
2 : 0 ( 25:13 , 25:7 )
4.
OKI ‚‚KNEŽEVO“ - KSO „FENIKS“
2 : 0 ( 25:21 , 25:13 )
5.
OKI „BANJA LUKA“ - SDI „HRABRI“
2 : 0 ( 25:18 , 25:16 )
6.
„SPARTAKOS“ - KSO „FENIKS“
0 : 2 ( 13:25 , 15:25 )
7.
OKI ‚‚KNEŽEVO“ - OKI „BANJA LUKA“
0 : 2 ( 17:25 , 18:25 )
8.
SDI „HRABRI“ - „SPARTAKOS“
2 : 0 ( 25:10 , 25:14 )
9.
KSO „FENIKS“ - OKI „BANJA LUKA“
0 : 2 ( 16:25 , 19:25 )
10.
SDI „HRABRI“ - OKI ‚‚KNEŽEVO“
0 : 2 ( 19:25 , 13:25 )

Grupa B

Utakmice
Rezultati
1.
„TRIPTOLEMOS“ - OKI „LAKTAŠI“
0 : 2 ( 9:25 , 9:25 )
2.
KSO „SMEČ“ - SDI ‚‚PARAS“
0 : 2 ( 19:25 , 24:26)
3.
IOK „ZAVIDOVIĆI“ - „TRIPTOLEMOS“
2 : 0 ( 25:8 , 25:8 )
4.
OKI „LAKTAŠI“ - KSO „SMEČ“
2 : 0 ( 25:14 , 25:11 )
5.
IOK „ZAVIDOVIĆI“ - SDI ‚‚PARAS“
2 : 0 ( 25:15 , 25:14 )
6.
„TRIPTOLEMOS“ - KSO „SMEČ“
0 : 2 ( 19:25 , 23:25 )
7.
OKI „LAKTAŠI“ - IOK „ZAVIDOVIĆI“
1 : 2 ( 18:25 , 25:21 , 9:15 )
8.
SDI ‚‚PARAS“ - „TRIPTOLEMOS“
2 : 0 ( 25:11 , 25:12 )
9.
KSO „SMEČ“ - IOK „ZAVIDOVIĆI“
0 : 2 ( 17:25 , 10:25 )
10.
SDI ‚‚PARAS“ - OKI „LAKTAŠI“
0 : 2 ( 21:25 , 13:25 )

Prvi dan za sve učesnike je bio napora. Svaka ekipa je odigrala po četiri utakmice u grupi.

TABELA

 
Klub
Set
Bod
1.
OKI „BANJA LUKA“
8 : 0
8
2.
OKI ‚‚KNEŽEVO“
6 : 2
6
3.
SDI „HRABRI“
4 : 4
4
4.
KSO „FENIKS“
2 : 6
2
5.
„SPARTAKOS“
0 : 8
0
Klub
Set
Bod
1.
IOK „ZAVIDOVIĆI“
8 : 1
8
2.
OKI „LAKTAŠI“
7 : 2
6
3.
SDI ‚‚PARAS“
4 : 4
4
4.
KSO „SMEČ“
2 : 6
2
5.
„TRIPTOLEMOS“
0 : 8
0

Drugi dan je svaka ekipa odigrala po jednu utakmicu za plasman na turniru.

Utakmice za plasman

Utakmica
Rezultat

Za 1. mesto
OKI „BANJA LUKA“
- IOK „ZAVIDOVIĆI“

3 : 2 ( 25:22 , 23:25 , 14:25 , 25:13 , 17:15 )
Za 3. mesto
OKI ‚‚KNEŽEVO“ - OKI „LAKTAŠI“
2 : 3 ( 25:23 , 12:25 , 26:24 , 16:25 , 20:22 )
Za 5. mesto
SDI ‚‚PARAS“
- SDI „HRABRI“
2 : 1 ( 25:17 , 24:26 , 17:15 )
Za 7. mesto
KSO „FENIKS“ - KSO „SMEČ“
2 : 0 ( 25:17 , 25:19 )
Za 9. mesto
„SPARTAKOS“ - „TRIPTOLEMOS“
0 : 2 ( 13:25 , 13:25 )

OVOM PRILIKOM ZAHVALJUJEMO SE OKI „BANJA LUKA“ NA LEPOJ I TOPLOJ DOBRODOŠLICI KOJU SU NAM PRIREDILI KAO I SPORTSKOM DRUŽENJU I NADMETANJU NA TURNIRU KOJI SU ORGANIZOVALI.

© 2008-2016 Klub sedeće odbojke "SMEČ" - Beograd